DUK

Bendriniai

Kada pradedamos skaičiuoti palūkanos?

Palūkanos pradedamos skaičiuoti po Projekto savininko sutarties aktyvacijos, t.y. išmokėjus sufinansuotas lėšas į Projekto savininko NEO Finance sąskaitą. 

Investuotojui

Kaip prisijungti prie investavimo platformos?

Spauskite mygtuką PRISIJUNGTI puslapio dešiniajame kampe ir prisijunkite vienu iš nurodytų prisijungimo būdų. O  jeigu dar neturite paskyros FinoMark sutelktinio finansavimo platformoje, spauskite  mygtuką REGISTRUOTIS  ir tęskite paskyros patvirtinimo žingsnius. 

Kaip susisieti NEO Finance sąskaitą su FinoMark platforma?

Norint investuoti FinoMark platformoje, savo asmeninę NEO Finance sąskaitą turite susieti su FinoMark platforma paskyros patvirtinimo metu. Sąskaitos prijungimo žingsnyje būsite nukreipti į NEO Finance erdvę ir keliais mygtuko paspaudimais Jūsų sąskaita bus susieta su FinoMark platforma.

Kokie mokesčiai taikomi FinoMark investuotojams?

Paskyros sukūrimas, jos administravimas, sąskaitos atidarymas, sutarties sudarymas ir administravimas yra nemokamos paslaugos ir už jas nereikia mokėti jokių mokesčių.

Kokią minimalią sumą galiu investuoti?

FinoMark platforma siekia būtų patraukti ir prieinama ne tik patyrusiems, tačiau ir pradedantiesiems investuotojams, tad minimali investicijos suma yra tik 25€.

Ar gali investuoti juridinis asmuo?

Taip, žinoma. Tą padaryti galite prisijungę prie savo asmeninės paskyros, prie profilio meniu pasirinkę Profilio nustatymai ir apačioje supildę juridinio asmens informaciją ir išsaugoję. Tuomet prie profilio meniu perjunkite paskyrą į sukurtos įmonės ir tęskite juridinio asmens paskyros patvirtinimą toliau. Patvirtinę paskyrą bei susieję juridinio asmens NEO Finance sąskaitą su FinoMark platforma, galėsite sėkmingai investuoti į pasirinktus projektus.

Ar gali juridinio asmens vardu investuoti keli skirtingi asmenys?

Žinoma. Tereikia, kad pagrindinis juridinio asmens paskyros savininkas FinoMark platformoje pridėtų papildomus atstovus. Tą galima padaryti profilio meniu pasirinkus PROFILIO NUSTATYTAI ir kairėje pusėje paspaudus ATSTOVAI. Galite pridėti tiek esamus FinoMark platformos vartotojus tiek naujus. Esamas vartotojas gaus pranešimą, kad yra įtrauktas į tam tikros įmonės atstovų sąrašą ir iš karto galės atlikti investicinius veiksmus. Na, o naujasis FinoMark vartotojas papildomai turės identifikuotis ir patvirtinti paskyrą, prieš investuodamas juridinio asmens vardu.

Ar apmokestinamos pajamos gautos platformoje?

Palūkanos, kurias uždirbate kaip fizinis asmuo FinoMark platformoje, ir kurios viršija 500€ sumą per mokestinį laikotarpį, apmokestinamos 15% GPM. FinoMark teiks visą reikalingą informaciją Valstybinei mokesčių inspekcijai apie Jūsų uždirbtas palūkanos per mokestinį laikotarpį, o Jūs savo ruožtu šias pajamas turėsite deklaruoti Metinėje pajamų deklaracijoje.

Kokia sutelktinio finansavimo nauda investuotojui?

Visų pirma, tai sutelktinis verslo finansavimas investuotojui atneša pajamas. Priklausomai nuo to, į kokio rizikingumo paskolą investuotojas nusprendžia investuoti kapitalą, tokia ir būna gaunama grąža. Kuo aukštesnė rizika, tuo aukštesnės palūkanos ir didesnė grąža.

Tai yra pasyvios pajamos.  Sutelktinis investavimas gali nereikalauti jokio darbo ir generuoti pajamas. Investuotojams tereikia užsiregistruoti platformoje, atsidaryti sąskaitas, investuoti į sudominusius projektus bei iš to uždirbti. Tai yra visiškai nesudėtingas būdas suteikti sau galimybę uždirbti arba prisidurti prie gaunamų pajamų.

Kokios rizikos kyla investuotojams?

Kaip ir kiekviena atsakinga investavimo platforma, FinoMark turi pranešti, kad investuojant nėra jokių garantijų. Nors paskolų platforma FinoMark imasi daugybės priemonių, kad to nenutiktų ir itin atidžiai nagrinėja įmonių kreditingumą bei reputaciją, tačiau kiekvienas investuotojas privalo prisiimti riziką.Investuojant kyla rizika neatgauti investicijos arba negauti tokios grąžos, kuri buvo tikėtina. Nors yra ir kitos, smulkesnės rizikos, tačiau šios glumina didžiausią investuotojų dalį. Jeigu norite apie rizikas paskaityti plačiau, galite visą aktualią informaciją rasti mūsų interneto puslapio skiltyje Dokumentai atsidarę Investavimo rizikų aprašą.

Kaip pasirinkti geriausią paskolą, į kurią labiausiai verta investuoti?

Visiems investuotojams norisi gauti kuo stabilesnę grąžą ir rizikuoti kuo mažesne savo turto dalimi. Dėl šios priežasties visuomet domina tos paskolos, kurių patikimumo balas yra A (pats aukščiausias) arba B (aukštesnis nei vidutinis). Tačiau tokiu atveju palūkanos, kurių galima tikėtis, yra gerokai mažesnės nei tada, kai projekto savininko patikimumo balas yra C arba D. Taip veikia investicijų rinka – kuo didesnę riziką prisiima investuotojai, tuo didesnės grąžos ir naudos jiems reikia mainais.

Tad kiekvienas investuotojas turi derinti maksimalios naudos siekimą su optimaliu rizikos valdymu. Nerekomenduojama visas lėšas investuoti į žemiausio patikimumo balo projektus, tačiau taip pat nėra maksimaliai efektyvu finansuoti tik A balais įvertintus projektus. Investicijų specialistai ir žinovai pataria rasti balansą tarp saugių ir labiau rizikingų investicijų.

Ką reiškia biržoje rodomi du skirtingi Projektų savininkų reitingai?

FinoMark platforma stengiasi kuo nuodugniau ir objektyviau įvertinti Projektų savininkus bei jų investicinius projektus. Dėl šių priežasčių prie Projekto aprašymo matysite du skirtingus reitingus: vienas jų FinoMark skirtas įvertinimas, kitas - nepriklausomos trečiosios šalies.FinoMark bendradarbiauja su duomenų analizės įmone Scorify, kuri pasitelkdami mokslinius ekonometrinius bei dirbtinio intelekto metodus išanalizuoja Projektų savininkų rodiklius ir skiria įvertinimą, vadinamą GOscore reitingu. A - aukščiausias ir mažiausiai rizikos turintis reitingas, ir atitinkai didėjant rizikai mažėje ir suteiktas reitingas - B, C ar D. 

Kokios užtikrinimo priemonės taikomos platformoje finansuojamiems projektams?

Pagrindinės užtikrinimo priemonės, kurias taiko FinoMark platforma, tačiau jomis neapsiriboja, yra šios:

  • fizinių asmenų laidavimas;
  • juridinių asmenų laidavimas;
  • nekilnojamojo turto įkeitimas pirmine hipoteka;
  • turtinio komplekso įkeitimas pirmine hipoteka;
  • transporto/įrengimų/įrangos įkeitimas pirmine hipoteka.

Užtikrinimo priemonės ir jų apimtis priklauso nuo projekto vertės, kreditingumo reitingo ir kt. kriterijų. Konkretaus projekto, kuris yra finansuojamas biržoje, užtikrinimo priemones matysite biržos sąraše, jos bus pažymėtos specialiomis piktogramomis su paaiškinimais.

Kas yra turtinio komplekso įkeitimas ?

Tai pakankamai nauja ir mažai paplitusi užtikrinimo priemonė Lietuvos finansavimo rinkoje. Tačiau verta paminėti, kad tai puiki alternatyvi priemonė, kurios pagalba gali pasiskolinti smulkus ar vidutinis verslas, neturintis nekilnojamojo turto, kuriuo galėtų užtikrinti finansavimo sandorį. 

Turtinio komplekso įkeitimo atveju yra įkeičiamas įmonės turtas, sudarytas iš kilnojamojo turto, kaip pvz. atsargos, įrengimai, reikalavimo teisė į gautinas sumas ar pan. Turtinio komplekso sudėtis nuolat kinta, tačiau minimali palaikomoji vertė, kurią nustato FinoMark, visu sutarties laikotarpiu turi būti palaikoma. Pagrindinis šios užtikrinimo priemonės pliusas tas, kad Projekto savininkui tapus nemokiu, FinoMark, kaip investuotojų atstovas, nėra įtraukiamas į  laukiančių kreditorių sąrašą, o pirmumo teise išieškojimas yra nukreipiamas į pirminės hipotekos įkeitimo objektą - Projekto savininko turimas atsargas, lėšas sąskaitoje, gautinas sumas ar kt. 

 

Kas yra protingas investavimas?

Protingas investavimas suteikia galimybę iš anksto susidėlioti savo individualias investavimo taisykles, kurių pagalba galėsite diversifikuoti savo investicinį portfelį. Atsiradus Jūsų pasirinktas taisykles atitinkančiam pasiūlymui (-ams), sistema Jūsų nurodytu elektroniniu paštu išsiųs investavimo pasiūlymą. Šiam pasiūlymui priimti turėsite 3 valandas, kurių metu sistema Jums rezervuos vietą projekto finansavime. Nespėjus investicijos patvirtinti per numatytą laiką, Jums rezervuota vieta projekte bus panaikinta. Norėdami investuoti į atrinktą projektą, Jūs turėsite investuoti bendrąja tvarka.

Projekto savininkui

Kaip pateikti paskolos paraišką?

Paskolos teikimo procesas itin paprastas ir greitas. Puslapio viršuje paspauskite PASKOLOS ir būsite nukreipti į pirminę paraiškos formą. Supildę prašomą informaciją – įmonės kodą, atstovą, telefono nr. ir el. pašto adresą – pateiksite pirminę paskolos paraišką. Taip pat gausite atskirą patvirtinimą el. paštu apie sėkmingą paskyros aktyvaciją. Turėdami aktyvią paskyrą galėsite bet kada prisijungti ir tęsti informacijos pateikimą ten, kur sustojote.

Kodėl reikalingas paskolos vertinimo mokestis?

Šiuo metu FinoMark platformoje yra taikomas 9,99€ paskolos vertinimo mokestis. Jis reikalingas tam, kad FinoMark galėtų įvertinti Jūsų, kaip juridinio asmens, galimybes gauti ir grąžinti į Jūsų projektą suinvestuotas lėšas. Vertinimo metu yra tikrinami įvairūs registrai, kurie padeda atlikti išsamų vertinimą.

Verta paminėti, kad Jums taip pat yra sukuriama pridėtinė vertė - Jums bus sugeneruota išsami įmonės kreditingumo ataskaita. Joje galėsite matyti įmonei priskirtą kredito reitingą, kredito istoriją, pagrindinius finansinius rodiklius, kuriuos vertina visos kredito įstaigos ar bankai ir dar daugiau naudingos informacijos.

Kokios įmonės gali pateikti paskolos paraiškas platformoje?

Paskolų ir sutelktinio finansavimo platforma FinoMark skolina verslui. Smulkus ir vidutinis verslas gali internetu pasiskolinti net iki 500 000€, 36 mėnesių laikotarpiui. Norint gauti paskolą FinoMark platformoje, įmonė, bendrovė ar kito pobūdžio juridinis asmuo privalo būti registruotas Lietuvos Respublikos teritorijoje ir turėti bent 12 mėnesių veiklos vykdymo patirtį.

Per kiek laiko pateikiamas atsakymas dėl paskolos paraiškos?

Pirminį atsakymą FinoMark stengiasi pateikti per vieną darbo dieną nuo paraiškos užpildymo ir reikalingų dokumentų pateikimo. Tačiau tam tikrais atvejais, siekiant priimti Jums palankų sprendimą, galime paprašyti papildomos informacijos, kurios apdorojimas galėtų prailginti galutinio sprendimo priėmimą.  

Ar ilgai užtrunka projektų finansavimas biržoje?

Dažniausiai projektai sufinansuojami nuo poros dienų iki 2 sav. Projektų sufinansavimo laikas labai priklauso nuo projektų patrauklumo paskolų biržoje, dėl to visada raginame, kad pildydami paskolos prašymą, projekto aprašymą pateiktumėte išsamų ir vizualiai patrauklų - su nuotraukomis ar video medžiaga, kuri reprezentuotų Jūsų veiklą ar sufinansuotų lėšų realizavimą. Būtent tokie projektai sulaukia didžiausio investuotojų dėmesio ir tai paskatina kur kas greitesnį projekto sufinansavimą biržoje.

Kaip atlikti mėnesio įmokas?

Mėnesio įmoka yra nuskaitoma automatiškai nuo NEO Finance sąskaitos, į kurią buvo pervestos paskolos lėšos. Automatinis įmokos nuskaitymas vykdomas Jūsų mokėjimą dieną, pagal mokėjimo grafiką. Jums tereikia pasirūpinti, kad mokėjimą dieną sąskaitoje būtų reikalingas likutis įmokos įskaitymui. Sąskaitą papildyti galite prisijungę prie FinoMark platformos ar NEO Finance erdvėje. 

loader